Czat z Markiem Sową dot. zorganizowania przewozów osobowych na linii 103

4 listopada 2010

LISTOPAD 2010 Tygodnik Ziemi Chrzanowskiej Przełom organizuje czat z członkiem Zarządu Województwa Małopolskiego, wśród wielu pytań pojawiają się także te dotyczące wznowienia ruchu kolejowego między Trzebinią a Wadowicami oraz zorganizowanie przewozów osobowych w relacji Wadowice – Chrzanów przez Trzebinię
oto fragment tej rozmowy:

K T O S ? 3.11.2010 18:40 ? W 2002roku zawieszono połączenia osobowe Trzebini z Alwernią i Wadowicami, interweniujący w tej sprawie miłośnicy kolei a także lokalni mieszkańcy natrafiają na sprzeciw PLK, Samorządu woj. małopolskiego oraz Min. Infrastruktury zaś starostwa chrzanowski i wadowickie twierdzą że nie mają pieniędzy i odsyłają do Samorządu woj. małop. czy naprawdę nie można pozyskać środków z funduszy strukturalnych na naprawę tej linii i puścić na nią szynobusy w relacji Wadowice-Chrzanów przez Trzebinię? Zapotrzebowanie na przewozy osobowe na tej linii jest bardzo duże.

Marek Sowa ? 3.11.2010 18:44 ? Nie sądzę, aby w najbliższym czasie było możliwe odtworzenie tej linii kolejowej. W mojej ocenie znacznie ważniejsza jest modernizacja linii Trzebinia-Oświęcim. A poza tym nie podzielam opinii, aby ta trasa miała znaczącą frekwencję. Dysponujemy bowiem w Urzędzie Marszałkowskim danymi o przepływach potoków pasażerskich, z których wynika, że zarówno z Trzebini jak i Wadowic jest naturalne ciążenie w kierunku Krakowa, a linią bardzo istotną, gdzie odnotowujemy wzrost pasażerów, jest linia Trzebinia-Oświęcim. (Dotyczy to również przepływu na drogach).

K T O S ? 3.11.2010 18:48 ? Dane z 2002r. czy lat poprzednich o liczbach pasażerów w na relacji Trzebinia-Wadowice powinno się porównywać przez pryzmat tego że wtedy jeździły zawrotne 2,3 pary pociągów zaś ich prędkość była taka że można było dogonić pociąg pieszo więc nie ma się co dziwić zaś relację obsługiwał skład EN57 na 200osób więc szynobus byłby ekonomicznym rozwiązaniem, szkoda aby ta znacząca linia została rozebrana na złom do czego szykuje się PKP.

Marek Sowa ? 3.11.2010 18:51 ? Widzę, że pan w branży kolejowej ma znacznie większą wiedzę ode mnie. Nie zmienia to faktu, że w najbliższym czasie nie możemy oczekiwać na odtworzenie tej linii. Ważne jednak jest, aby zachować korytarz kolejowy na .. tzw. lepsze czasy.

źródło: http://www.przelom.pl/forum/live_chat.php?chat_id=13

„Linia czeka lepszych czasów”, oby doczekała zaś rozmówca zapoznał się z tematami dotyczącymi kolei bo reprezentuje urząd wydający na ten cel miliony złotych.


Dodaj komentarz