Kolejna zapowiedź likwidacji połączeń osobowych

3 stycznia 2010

CZERWIEC 2000r. Zapowiadana przez PKP PR całkowita likwidacja połączeń osobowych na linii Trzebinia – Wadowice wywołuje gorące dyskusje wśród Radnych powiatu chrzanowskiego. Nasuwają się pytania odnośnie możliwości dojazdu z położonego na linii 103 miasta i gminy Alwernia do sąsiednich Wadowic, Trzebini oraz do stolicy powiatu chrzanowskiego – Chrzanowa, oraz możliwości przesiadki na stacjach węzłowych w Spytkowicach i Trzebini na pociągi do Katowic, Krakowa, Oświęcimia. Podobny problem i zażarta dyskusja toczy się w Wadowicach gdzie radni wskazują na unicestwienie możliwości dojazdów na północ do dużej stacji przesiadkowej w Trzebini oraz Spytkowicach oraz pozbawienie możliwości dojazdu mieszkańców swoich miejscowości, przypominając jednocześnie rozebrany odcinek na południu Wadowice-Skawce (kierunek Sucha Beskidzka) oraz jego skutki dla miasta i regionu. O sprawie pisze także miejscowy Tygodnik Ziemi Chrzanowskiej „Przełom” nr 24 (z 14.06.2000)

Komentarz: Dyskusje skończyły się deklaracjami z których nie wiele wyniknęło, pojawiły się na krótki okres busy, zapowiadana komunikacja miejska Chrzanowa z Wadowicami nie nastąpiła. Mieszkańcom, pasażerom korzystającym wcześniej z pociągów pozostały prywatne samochody i rowery. Firmy przewozowe w niedługim czasie zwinęły kursy które wcześniej konkurowały z pociągami.


Jedna myśl nt. „Kolejna zapowiedź likwidacji połączeń osobowych

  1. komentarz nr 2567Marta pisze: Jestem turystką odewadzijącą czasem Alwernię, dopiero wczoraj dowiedziałam się o planach rewitalizacyjnych, uważam, że Wasz rynek jest piękny i całego uroku nadają mu właśnie te drzewa, ktf3re tam rosną, trochę podrf3żuję po Polsce i świecie i nie rozumiem dlaczego z tak wyjątkowego miejsca chcecie zrobić kolejną, ziejącą przeciętnością, wybrukowaną przestrzeń jakich wiele pojawiło się w ostatnich latach w Polsce na fali licznych rewitalizacji zamiast dewastować rynek i niszczyć jego unikatowość może udałoby się uratować resztki otaczającej go architektury? Szkoda, że na to pieniędzy brak


Dodaj komentarz