Linia 103 pierwsza w Małopolsce druga w Polsce!!!

1 grudnia 2014

Nim przejdę do opisu chciałbym Wam wszystkim serdecznie bardzo podziękować za zaangażowanie i oddane głosów na projekt przywrócenia do ruchu linii 103 Trzebinia-Wadowice. To było coś naprawdę wielkiego i wzruszającego żeby w TRZY DNI przed końcem głosowania zebrać ponad 6 000 głosów i zająć zdecydowanie PIERWSZE MIEJSCE W WOJ. MAŁOPOLSKIM oraz DRUGIE MIEJSCE W POLSCE, wśród tylu dziesiątek innych projektów!
Kochani! Jesteście WIELCY!

Plebiscyt Centrum Zrównoważonego Transportu na najbardziej pożądane projekty kolejowe w regionach – KOLEJ2022 – trwał od 5 do 20 listopada,  wiele osób zainteresowanych koleją w Małopolsce zdecydowało się wypowiedzieć poprzez uczestnictwo w głosowaniu i udzielić swego poparcia dla koniecznych inwestycji w infrastrukturę kolejową.
Bezdyskusyjnie, najbardziej według głosów w naszym województwie brakuje przywrócenia ruchu kolejowego na linii 103 Trzebinia-Wadowice – sporo osób wspominało także o konieczności odbudowy po nowym śladzie torów do Skawców według pierwotnych projektów, oraz rewitalizację obecnie wykorzystywanej linii kolejowej Wadowice – Kęty. Te dwa projekty zdobyły w sumie 11 246 głosów – to imponujący wynik! Nie bez znaczenia są również głosy oddane na pozostałe postulowane inwestycje w Polsce (kliknijcie w projekt i skomentujcie):

1. Podkarpackie: Munina-Hrebenne 6827 głosów
2. Małopolskie: Trzebinia-Wadowice 6239 głosów
3. Małopolskie: Wadowice-Kęty 5007 głosów
4. Dolnośląskie: Jelenia Góra-Karpacz 3345 głosów

To była wielka okazja aby przekonać się, że nie brakuje ludzi, którym los kolei w naszym regionie nie jest obojętny i którym się chce zrobić coś więcej.
KAŻDY GŁOS JEST WAŻNY! KAŻDY KOMENTARZ JEST CZYTANY!
Wielu głosujących nie dowiedziało by się o plebiscycie gdyby nie Wy! Poszedł w ruch facebook, maile, smsy, bardzo pomogły także media, szczególnie:
Radio Kraków, Tygodnik Ziemi Chrzanowskiej Przełom, Portal WadowiceOnline.pl, Portal Beskidzka24, Facebook KWK Siersza, Infokolej, Kolejowe-Sprawy, Regulice.pl, 1435.pl, Grodzisko….

 


3 myśli nt. „Linia 103 pierwsza w Małopolsce druga w Polsce!!!

  1. Gońcie to całe pkp i tych urzędników żeby nie było im najprościej wszystkiego rozbierać, restrukturyzować czyli likwidować bo wkrótce niczego nie będzie!!!! Tak jak z tym czasowym zawieszaniem ruchu na 103
    Wiecie ile kosztowało wybudowanie takiego mostu kolejowego na Wiśle czy na Skawie? A teraz chcą to wszystko zaorać! Albo budowa trakcji elektrycznej – słupy, przewody, stacje transformatorowe to są miliardy!
    W Alwerni macie nowego Burmistrza – młody nie skażony układami, wybierzcie się do niego, gorzej że w Trzebini na urząd wrócił przeciwnik kolei który w debacie śmiał się w twarz że on woli samochód – masakra! Noi w Wadowicach także odeszła pani Burmistrz która była za powrotem pociągów do Trzebini jest ktoś nowy i młody można z nim także porozmawiać.

  2. A po sąsiedzku linia 94 znów będzie używana, w systemie PR jest jedna para pociągów na dobę od 14.12. i na stronie Ceskich Drahów też znalazłem jedną. Chyba to ta sama bo czasy zatrzymań różnią się o parę minut :P

  3. Linię 94 też już zamknęli dla osobowych, bo nie jest linią o znaczeniu strategicznym…


Dodaj komentarz