PLK S.A. wyraziła zgodę na rozbiórkę dwóch przejazdów kolejowych

24 listopada 2010

LISTOPAD/GRUDZIEŃ 2010
Pracownik PKP PLK za pośrednictwem portalu Społeczno-Informacyjnego powiatu chrzanowskiego www.chrzanowski24.pl informuje:

„PLK SA wyraziła zgodę na rozbiórkę dwóch kolejnych przejazdów na linii 103 pod warunkiem zobowiązania władz gmin Trzebinia i Alwernia do sfinansowania odbudowy tych przejazdów w przypadku przyjęcia do realizacji planów przywrócenia ruchu kolejowego. Usatysfakcjonuje to kierowców a zmartwi miłośniów kolei. Przejazdy na:
1. Szlak Bolęcin – Regulice – ul. Teńczyńska
2. Szlak Regulice – Okleśna – ul. Patelskiego (dawniej Mickiewicza) popularna nazwa Alwernia Spalona
Termin uzależniony od włodarzy gmin”

Niespełna rok temu podobny los spotkał dwa przejazdy kolejowe w Bolęcinie za sprawą trzebińskiego magistratu, wiele osób informowało wtedy, że postarał się o to mieszkający tam Burmistrz Trzebini.

Jeden z byłych pasażerów korzystających z pociągów osobowych z Alwerni powiedział wprost że „to nóż w plecy” ze strony tamtejszego burmistrza, w podobnym tonie wypowiadali się byli pasażerowie jeżdżący pociągami z Trzebini w kierunku Wadowic. Miłośnicy kolei z Chrzanowa oraz okręgu wadowickiego są oburzeni zachowaniem włodarzy gmin Trzebinia oraz Alwernia. Jedna z osób zainteresowana projektem drezyn podsumowała krótko że po asfalcie przejechać się nie da więc zostawiono nas z niczym.


Dodaj komentarz