Poważnie zagrożone lokalne połączenia kolejowe w małopolsce

3 stycznia 2010

SIERPIEŃ 2002r.  Gazeta Wyborcza: „Poważnie zagrożone lokalne połączenia kolejowe w małopolsce”

Pięć regionalnych linii kolejowych zostanie zlikwidowanych z początkiem października, jeśli koleje nie dojdą do porozumienia z władzami województwa.

Zaledwie kilka tygodni temu PKP zdecydowały o zawieszeniu połączeń do Wieliczki, Katowic i Zakopanego. Powodem były trudności finansowe. Teraz zagrożone są linie regionalne: Trzebinia-Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska-Bielsko-Biała, Chabówka-Nowy Sącz, Bukowno-Jaworzno Szczakowa i Skawina-Żywiec (na odcinku od Suchej Beskidzkiej do granicy województwa). - To wyjątkowo deficytowe połączenia. Jeśli zarząd województwa nie zdecyduje o ich dofinansowaniu, zmuszeni będziemy 1 października zawiesić kursowanie pociągów – tłumaczy Jacek Zadęcki, dyrektor Zakładu Przewozów Regionalnych.

źródło: http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798,1020100.html


Jedna myśl nt. „Poważnie zagrożone lokalne połączenia kolejowe w małopolsce

  1. Dlaczego te pociągi dostają ptrnanemenego ro-zwolnienia? Jak jedzie dobrze między Zachodnią a Tunelem, to po Tunelu padaka. Jak wraca i o dziwo od Krakowa do Tunelu nawet ani razu? się nie zatrzyma, to dostanie sraczki 60 km przed Warszawą. Czy oni choć raz byli punktualni?!


Dodaj komentarz