Rozebrany przejazd kolejowy w Alwernii na drodze wojewódzkiej nr 780

23 kwietnia 2012

Kwiecień/Maj 2012
Przejazd kolejowy w Alwerni rozebrany, informację można znaleźć na stronie loklanego tygodnika „Przełom”
http://www.przelom.pl/przelom-online/7430/ALWERNIA-Rozbiorka-na-malowniczej-linii-103/

fot. wojciechkoszyk.pl

To niestety nie jedyna smutna wiadomość, 19 kwietnia br. wyburzono budynek na stacji SKAWCE, już niedługo stacja przestanie istnieć, więcej informacji oraz zdjęć można znaleźć pod linkiem
http://www.wadowiceonline.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1586:ciekawemiejscastacjaskawce&catid=65:rozmaitoci&Itemid=35

Za oknem wiosna, na naszą skrzynkę meilową przychodzi masa zapytań w temacie drezynowania po szlaku 103, że takowe się odbywa, dlaczego my na stronie tego nie organizujemy i co z oczyszczaniem torów z trawska, krzaków, samosiejek itd.

Z tego co się orientuję to mimo próśb kilka lat temu PKP PLK nie wyraziła zgody na poruszanie się własnoręcznie zbudowanymi drezynami ze względu na ruch towarowy – który jak wiecie po odcinku Bolęcin-Okleśna się nie odbywa bo miejscami rozkradziono tory – choć może są osoby które takie pozwolenie uzyskały? Nam jednak nic o tym nie wiadomo. Co z czyszczeniem torowiska z chaszczy? Jesteśmy jak najbardziej chętni jednak ze względu na kilka niemiłych incydentów o których nie chciałbym tutaj pisać to może niech to zdjęcie http://stacje.cba.pl/obrazy/zdjecia/zdjecie_387.jpg ze stacji w Regulicach podpowie wam czym się to dla nas „zapaleńców” skończyło.

Są jednak osoby chętne do oczyszczania z samosiejek dawnej historycznej strażnicy kolejowej w Okleśnej
http://kolej.one.pl/index.php?dzial=stacje&id=4030&okno=galeria&&zakres=-1&photoid=21516
tuż przy moście nad Wisłą i czekają na wsparcie. Chętne osoby proszę o kontakt. To szczególnie urokliwe miejsce warte jest zadbania. Gdy zbierze się odpowiednia liczba chętnych wystąpimy o zgodę do właściciela terenu na jego oczyszczenie.


Dodaj komentarz