Ruch pociągów na trasie Kraków-Zakopane wstrzymany

7 września 2010

WRZESIEŃ 2010; Ruch pociągów na trasie Kraków-Zakopane między Stryszowem, a Skawcami jest wstrzymany do odwołania, ponieważ woda podmyła linię kolejową. źródło: http://polskalokalna.pl/wiadomosci/malopolskie/zakopane/news/uwaga-nie-jezdza-pociagi-krakow-zakopane,1528842

Komentarz: I tak pytanie nasuwa się samo, pociągi jadące od Krakowa dojeżdżają tylko do Stryszowa, dalej podmyte torowisko oraz most na rzece Skawa. Tymczasem Najnormalniej w świecie gdyby szlak kolejowy Trzebinia-Wadowice-Skawce byłby przejezdny to pociągi jadące od strony Katowic pojechały by przez Trzebinię a pociągi jadące od Krakowa pojechały by przez Spytkowice lub Wadowice i dalej przez Skawce do Suchej Beskidzkiej i do Zakopanego. Kuriozum? Nie, Polska rzeczywistość.
Już niedługo szykuje się remont linii Kraków-Trzebinia-Katowice, jej celem jest dostosowanie szlaku do prędkości 160km/h. Nikt nie wpadł na pomysł że pociągi towarowe mogły by pojechać szlakami alternatywnymi takimi jak Trzebinia-Wadowice czy Bolęcin-Chrzanów, niestety są one w tak fatalnym stanie że żaden pociąg po nich nie przejedzie. Jak zawsze wymówką jest brak pieniędzy i linia lokalna nie warta inwestycji.


Dodaj komentarz