Trasa rowerowa zamiast torów?!

24 marca 2014

Na jednym z forów wspomniano o koncepcji budowy nowych tras rowerowych w Małopolsce, gdyby ktoś zaczął opowiadać mi że na historycznych liniach kolejowych zostaną wyrwane tory (oczywiście standardowy argument to rachunek ekonomiczny)  a w ich miejsce powstanie  ścieżka rowerowa pomyślałby że mam do czynienia z osobą niepoważną, a tymczasem padają konkretne propozycje np. Chabówka-Limanowa czy Wadowice-Spytkowice , Alwernia-Trzebinia i Chrzanów. Żart? Niestety nie. To proponuje koncepcja budowy nowych tras rowerowych w Małopolsce.

Jeśli macie czas to oczywiście zachęcam do lektury (wersja PDF)
http://www.malopolskie.pl/Pliki/2014/_Podrecznik_projektowania_tras_rowerowych.pdf
Jeśli interesuje was konkretnie przypadek ścieżki rowerowej na linii 103 to strona 86.

Co ciekawe autorzy opracowania wymieniają bardzo wiele atrakcji turystycznych (choć kilka przeoczyli) wzdłuż naszej linii kolejowej, szkoda że właściciele infrastruktury kolejowej, taboru oraz władze samorządowe tego nie widzą, a może nie chcą?


2 myśli nt. „Trasa rowerowa zamiast torów?!

  1. Mam nadzieję że do tego nie dojdzie…choć i działań na rzecz odbudowy linii nie można się spodziewać

  2. Zróbcie wszystko aby te pociągi powróciły na szlak.
    Czy naprawdę tak trudno jest zrozumieć że czasem pieniądze to nie wszystko?? Może dzisiaj z ekonomicznego punktu widzenia jest to dla samorządu-nierządu nieopłacalne, ale przyjdzie taki czas że będzie to potrzebne. Dlaczego jadąc do czech słowaków niemiec potraficie wszystkim się zachwycać, chwalić? Wasza postawa i chęć zmiany jest większa i bardziej warta od kasy. Jeżeli naprawicie swoje głowy i nie dacie sobie wmówić że lepiej jest rozebrać te tory i zrobić ścieżki rowerowe- jak już jeden mądry pan proponował- turyści do was na rowerach nie przyjadą. Mieszkam w Niemczech pracuję na kolei, wiele słyszę ilu chętnie by przyjechało dla samej przejażdżki po tym szlaku. W niemczech to się nazywa Eisenbahn Romantik i świetnie funkcjonuje. Najpierw zróbcie, naprawcie a zobaczycie że ta inwestycja Wam wszystkim się zwróci


Dodaj komentarz