Wadowice-Spytkowice pierwszy pociąg w 2017?

17 sierpnia 2016

Świetne wiadomości z Wadowic! Jak podaje portal WadowiceOnline.pl
http://wadowiceonline.pl/biznes/8172-wroca-pociagi-do-spytkowic-jest-przewoznik
Jest bardzo duża szansa na regularne kursy osobowe prywatnego przewoźnika SKPL który chciałby uzupełnić ubytki powstałe w torowisku i wprowadzić 6 par pociągów dziennie na odcinku Wadowice-Spytkowice z możliwością przedłużenia relacji do Alwerni! Umowa z miejscowymi samorządami została by zawarta na okres 5 lat. Jak zapowiada przewoźnik pierwsze pociągi mogły by się pojawić już w połowie roku 2017! Trzymajmy wszyscy kciuki ;-)

Edit: Także Rynek-Kolejowy oraz Gazeta Krakowska piszą o możliwym powrocie składów osobowych:
http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/wroca-pociagi-do-spytkowic-jest-przewoznik-77804.html 

http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosci/malopolska-zachodnia/a/linie-kolejowa-zarosly-chwasty-czy-wroca-tu-pociagi,10545150/


10 myśli nt. „Wadowice-Spytkowice pierwszy pociąg w 2017?

  1. ehhhh gdyby tory z Okleśnej do Trzebini były całe to i SKPL w relacji Wadowice-Trzebinia jeździła a tak PLK zarżnęła linię!!!

  2. @pako
    poprzedni Burmistrz Alwerni niejaki J.Rychlik zobowiązał się przywrócić ten zaasfaltowany przejazd na swój koszt gdyby pociągi wróciły, taki był warunek zgody na rozbiórkę jego przez PKP PLK więc teraz sprawa jest jasna!

  3. Kolejka to fajna zabawka, tylko kto sfinansuje deficyt przewozów pasażerskich..? Kto dopłaci do przewozów? Które podatki pójdą w górę?

  4. Świetnie, że ktoś się za to w końcu zabrał na poważnie! Szkoda tylko, że nie planują odnowić szlaku aż do Trzebini. Sam mieszkam jakieś 200m od linii (przystanek w Pile Kościeleckiej widzę z okna) i stwierdzam, że fajnie by było, gdyby pociągi wróciły na ten szlak :)

  5. W całej Europie kolej i inne przewozy publiczne są dotowane żeby ludzie zostawili autka w garażu i nie kopcili, nie robili korków, wypadków i zajmowali miejsc na parkingach, po to buduje się centra przesiadkowe np. Regionalny Dworzec Autobusowo-Kolejowy w Krakowie czy Katowicach, Nowym Sączu, Nowym Targu – taką funkcję może pełnić Dworzec Trzebinia czy Chrzanów Śródmieście, Spytkowice czy Wadowice, taka Alwernia mogła by także zyskać więc PITOLENIE ŻE KOLEJKA TO FAJNA ZABAWKA czy opowiastki o dziecinnych mikolach można porównać do twierdzeń dzieci z piaskownicy ślepych na to co ich otacza.

    PS polecam wybranie się do Czech, na Słowację i popatrzenie jak kolej efektownie działa w połączeniu z transportem kołowym a nie się nawzajem wycina!


Dodaj komentarz