Wrócą pociągi na szlak?

3 kwietnia 2017

O szansach na regularne kursy pociągów osobowych po linii 103 i od czego to zależy informuje jak zawsze niezawodny portal WadowiceOnline.pl

http://wadowiceonline.pl/biznes/9467-na-stotrojke-wroca-pociagi-radny-stuglik-wierzy-ze-tak

oraz Kurier Kolejowy http://kurierkolejowy.eu/aktualnosci/29857/wroca-pociagi-wadowice—trzebinia.html

W licznych meilach które przychodzą na naszą skrzynkę porównujecie Państwo nakłady finansowe linii 103 w stosunku do innych kolejowych szlaków w Polsce, wyliczenia wskazują na przesadnie zawyżone kwoty jakie podawano przy okazji prób przywrócenia do ruchu torowiska. Oczywiście nie raz pisaliśmy w tym temacie. Po raz kolejny także dziękujemy za liczne wspomnienia z podróży pociągami po linii 103 oraz to w jakim stanie jest obecnie torowisko. Temat mimo wstrzymania regularnego ruchu kolejowego od roku 2002 jest nadal żywy i często emocjonalny. Dziękujemy!

I na koniec z wielką przyjemnością zapraszamy Was na Dzień Techniki Kolejowej 22.04.2017 na stację w Trzebini (szczegółowy program już niebawem) https://www.facebook.com/stacjachrzanow/

AKTUALIZACJA 17.04.2017

Zapraszam na materiał video TVP3 Kraków o linii 103
https://krakow.tvp.pl/29971452/czy-linia-kolejowa-103-powroci-na-trase-wadowice-trzebiniaJedna myśl nt. „Wrócą pociągi na szlak?

  1. Wiele osób z Chrzanowa pracuje w Wadowicach i odwrotnie znam masę osób z Wadowic i powiatu wadowickiego pracujących w Trzebini i Chrzanowie, dlaczego zatem skazuje się nas na włóczęgę własnym samochodem skoro taniej a może i szybciej było by podjechać na stację PKP zostawić auto i jechać codziennie pociągiem? Przypatrzcie się ile osób jedzie samochodem – przeważnie JEDNA rzadki widok dwie. Skoro do Krakowa jeżdżą Koleje Małopolskie remontuje się tory i buduje nowe przystanki kolejowe i infrastrukturę to w naszych miejscowościach nie musi być zaścianek!!!


Dodaj komentarz