Zaasfaltowany przejazd kolejowy za stacją Bolęcin

2 kwietnia 2010

KWIECIEŃ 2010; Pocztą elektroniczną otrzymałem informację iż kilkaset metrów za stacją Bolęcin (Gmina Trzebinia) w stronę Regulic został zaasfaltowany przejazd kolejowy. Jako dowód otrzymałem kilka zdjęć. W celu uzyskania wyjaśnień skontaktowałem się z Rzecznikiem Prasowym Polskich Linii Kolejowych S.A. oddział w Krakowie którym linia 103 podlega. W odpowiedzi uzyskałem że w związku z tym iż linia 103 Trzebinia – Wadowice jest używana tylko i wyłącznie na odcinkach Trzebinia – Bolęcin, oraz Okleśna – Spytkowice – Wadowice i z sytuacją iż nie było w latach poprzednich chętnych przewoźników (czy to osobowych czy towarowych) aby poruszać się odcinkiem Bolęcin – Regulice – Alwernia – Okleśna to odcinek ten jest zamknięty dla ruchu kolejowego. W związku z tym aby nie kolidować z ruchem samochodowym zezwolono na zaasfaltowanie torowiska na wspomnianym przejeździe kolejowym, nie wykluczając jednocześnie że gdyby pojawił się przewoźnik kolejowy który zadeklaruje na przód że torowiska będzie używał regularnie to szlak może zostać przywrócony do stanu przejezdności, choć jest bardzo zdewastowany.
Foto „z góry” pod linkiem http://img715.imageshack.us/img715/4756/bolencinprzejazd103wstr.jpg
Komentarz do tej sprawy pozostawiam wszystkim zainteresowanym….. na forum Infokolej http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=5340&start=30


Jedna myśl nt. „Zaasfaltowany przejazd kolejowy za stacją Bolęcin

  1. Morda w kubeł gamonie! Wszystko będzie pięknie. Już wyniacją krzaki przy torach. Był tam obrzydliwy bazar, ktf3ry już usunięto. Pozostało jedynie trochę uporządkować okolicę. Powycinać krzaki, posadzić trawniki, odmalować trochę ścian, wyremontować dworzec. Ja mam większą od was wyobraźnię i już widzę, że nie trzeba tam? zaraz jakiejś tytanicznej pracy żeby to wszystko pięknie wyglądało. Wszystko się uda, a wy za rok staniecie przed kaloryferem i będziecie odszczekiwać. HAU! HAU!


Dodaj komentarz