Pieszo na szlaku

14 lipca 2016

Nie raz pisaliśmy na stronie o pieszych wędrówkach po odcinkach linii 103, ale albo brakowało czasu, albo sił aby przejść w jednym czasie cały odcinek od Trzebini do Wadowic i zrobić jego aktualną dokumentację. Mamy jednak dobrą wiadomość – dzięki „ZapomnianySzlak” (któremu serdecznie dziękujemy) macie okazję zobaczyć aktualny stan linii 103 w 2016 roku.

Google Maps odcinek 1 Trzebinia – Spytkowice

Opis: http://zapomnianyszlak.pl/103-2/

Google Maps odcinek 2 Spytkowice – Wadowice

Opis: http://zapomnianyszlak.pl/103-3/

Galeria zdjęć z całego szlaku http://zapomnianyszlak.pl/galeria/linia103/

 


2 myśli nt. „Pieszo na szlaku

  1. Świetna robota, ja szedłem tą linią rok temu w wakacje ale pokonałem trasę tylko od Trzebini do Spytkowic. Budynek w Bolęcinie jeszcze stał, nie wiem jak teraz? W Regulicach Dolnych?- tych gdzie jest tylko przystanek bez dworca- dawny peron był wykoszony, ktoś tam chyba się tym zajmuje.
    W Okleśnej idąc od REgulic przechodzi się przez tory tuż przed stacją a potem idąc szosą, można jej nie zauważyć, tak gęsto jest zarośnięta. Stacyjka w Miejscu musiała pięknie wyglądać kiedy jeszcze działała. Ciekawi mnie czy autor odcinek Miejsce-Spytkowice pokonał dalej po torach czy szosą ?

  2. Można przejść spokojnie od Spytkowic do Wadowic nie jest jeszcze tak źle, natomiast najgorzej zarośnięty jest odcinek Bolęcin-Regulice Górne bo dalej do Stacji Regulice drezyniarze okosili drzewka, natomiast od Bolęcina swoje robi sąsiedztwo Puszczy Dulowskiej niestety ale tutaj masa roboty żeby szlak był chociaż pod drezyny podobnie jak reszta szlaku. Z tego co wiem to Minister Infrastruktury nie zezwolił na rozebranie torów i szlak nadal jest w spisie Polskich Lini Kolejowych – co prawda prędkość szlakowa 0 km/h ale na ewidencji jest więc ścieżki rowerowej w miejscu torów na szczęście nie zrobią.


Dodaj komentarz