Zarząd Województwa nie zgadza się na rozbiórkę linii 103

31 marca 2011

Kwiecień 2011
O stronie linia103.glt.pl pisze Rynek-Kolejowy (wielkie podziękowania dla autora), ale nie tylko, ważna informacja pojawia się także w tym samym artykule w sprawie braku zgody dla PKP PLK od Zarządu Województwa małopolskiego w sprawie zgody na rozbieranie części linii 103 od Bolęcina przez Regulice, Alwernię do Okleśnej. Oto fragment:

” (…) Odpowiedź zarządu województwa małopolskiego na skierowaną wcześniej przez Nowakowskiego petycję. Z lektury pisma wynika, że na reaktywację ruchu pasażerskiego pomiędzy Trzebinią a Wadowicami raczej się nie zanosi. Władze Małopolskie podkreślają, że odpowiedzialnym za przedmiotową linię jest spółka PKP PLK i to ona odpowiada za obecny stan trasy, jak również za jej zabezpieczenie przed dewastacją i kradzieżami.

?Przewozy pasażerskie na tej linii zostały zawieszone w roku 2006 z uwagi na niewielkie zainteresowanie podróżnych i generowany duży deficyt. Od tej chwili linia ta wykorzystywana jest tylko do realizacji niewielkich przewozów towarowych na części jej długości. Na tej podstawie jej właściciel i zarządca tj. PKP PLK SA występował w propozycją jej rozebrania na niewykorzystywanym odcinku. Z powodu rysujących się szans na wykorzystanie potencjału tej linii w przyszłości, Województwo Małopolskie negatywnie opiniowało ten wiosek. W tej chwili nie można jednak w sposób odpowiedzialny podjąć decyzji o przywróceniu przewozów pasażerskich na linii nr 103 z uwagi na spodziewaną konieczność wysokiego dofinansowania połączeń, wynikającego z niewielkiej dla okolicznych mieszkańców atrakcyjności podróżowania szlakami o niekonkurencyjnych prędkościach? ? piszą władze Małopolski. (…)”

źródło: http://www.rynek-kolejowy.pl/22971/Po_linii_z_Trzebini_do_Wadowic_zostanie_tylko_wspomnienie.htm

Dobra wiadomość, że kolejna próba fizycznego rozbierania torowiska przez PKP PLK została po raz kolejny zablokowana! To sukces w walce o linię i jej powrót do życia, dający nadzieję, że nie wszystko stracone tak jak by tego chciało kilku sprzeciwiających się nam decydentów. W tym fragmencie została także ujawniona niewiedza jaką zaserwował Urząd pisząc że od 2006r. na linii nie ma kursów osobowych. Wszyscy wiemy że ostatni skład osobowy pojechał 2 października 2002r. a niespełna rok puźniej ostatni towarowy.

Osoby chętne do fotografowania linii 103, chętne do pieszej, rowerowej wyprawy po szlaku 103 Trzebinia-Wadowice zapraszam to kontaktu ze mną, robi się ładna pogoda czas ruszyć w teren =)


Dodaj komentarz